O nas

Budynek zakładu

Budynek zakładu

Firma wykonuje kompleksowe prace organmistrzowskie. Po wizji lokalnej w miejscu, gdzie mają być zbudowane organy, opracowujemy wstępny projekt architektoniczny (z wizualizacją komputerową) i projekt muzyczny z dyspozycją głosów w oparciu o warunki akustyczne przestrzeni. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wykonujemy organy o określonej stylistyce brzmieniowej. Dla każdego instrumentu, indywidualnie opracowujemy menzurację piszczałek ( konstrukcję, średnice wielkości, kształt i szerokość warg itp.).

Gdy plany budowy zostaną zatwierdzone przez Inwestora, przygotowujemy projekt wykonawczy w technice CAD. Zostaje rozrysowana każda część instrumentu. Według tych rysunków specjaliści w swoich dziedzinach wykonują części składowe organów. Po wykonaniu wszystkich części organy montowane są na hali montażowej firmy. Często inwestor dokonuje początkowego odbioru prac jeszcze w zakładzie, przed instalacją organów w miejscu przeznaczenia. Gotowy instrument jest demontowany, przewożony, ponownie składany, intonowany i strojony. Taki proces pozwala skrócić czas instalacji organów do niezbędnego minimum i jest gwarancją najwyższej jakości. Jeżeli budowa prowadzona jest etapami, staramy się choćby fragmentarycznie zmontować pewne zespoły.

Komora stabilizacji drewna

Komora stabilizacji drewna

Posiadamy własny transport, rusztowania , a co najważniejsze, specjalistyczne urządzenia dźwigowe. Inwestor zlecający Firmie budowę organów musi wręczyć nam klucze na chór organowy i zapewnić dostęp do energii elektrycznej; są to jedyne stawiane przez nas wymogi. Wykwalifikowana załoga oraz niezbędna infrastruktura zakładu, pozwalają na wykonywanie prac na najwyższym poziomie europejskim, po niezwykle konkurencyjnych cenach. Budowane przez nas organy konkurują pod względem technicznym i brzmieniowym z instrumentami wiodących firm zachodnich. Do budowanych organów stosujemy tylko materiały naturalne: szlachetne gatunki drewna , stali nierdzewnej , cyny i skóry. Ważne jest również to, że wszystkie części od konstrukcji nośnych, przez stoły gry, wiatrownice, miechy, obudowy organów i układy elektroniczne firma wykonuje we własnym zakładzie. Sami też wykonujemy wszystkie piszczałki. Proces produkcji piszczałek metalowych rozpoczyna się od przygotowania stopu cyny i ołowiu o różnym składzie procentowym cyny. Stopiony materiał odlewany jest na blachy o różnych grubościach, po czym skrawany i polerowany. Tak przygotowany materiał przechowywany jest przez wiele miesięcy przed rozpoczęciem obróbki. Dopiero sezonowana blacha poddawana jest dalszej obróbce. Przycinana na wymiar, zwijana, lutowana i ponownie czyszczona. Gotowe piszczałki przechodzą wstępną intonację w zakładzie.

Maszynownia

Maszynownia

Firma dysponuje terenem o powierzchni 1 ha umożliwiający na zmagazynowanie 400 m³ drewna oraz dużym zakładem liczącym 1000 metrów kwadratowych powierzchni, ulokowanym na trzech kondygnacjach. Przestrzenne wnętrza dają możliwość ustawienia wielu obrabiarek do drewna i do metalu. Zakład posiada własną komorę stabilizacji drewna, gdzie drewno stosowane do budowy organów( sezonowane minimum 10 lat) dosuszane jest do parametrów wilgotnościowych poszczególnych świątyń czy sal. Ma to ogromne znaczenie – instrumenty od razu dostosowane są do warunków wnętrza. Gotowe elementy malowane są w bezpyłowej komorze lakierniczej, która umożliwia uzyskanie trwałych, najwyższej jakości powłok w bardzo krótkim czasie.

Wieloletnie doświadczenie w budowie organów mechanicznych, małych i dużych, owocuje niespotykaną u innych wykonawców lekkością traktury gry. Efekt ów osiągamy dzięki bezbłędnemu projektowaniu przebiegu mechaniki od klawisza (punkt podparcia) do wentyla (wielkość, kształt, zamocowanie). Stosujemy również – jeżeli wymagają tego warunki – różnego rodzaju wspomagania pneumatyczne traktury.

Zmontowane organy w hali montażowej

Zmontowane organy w hali montażowej

Kompleksowe wykonywanie wszystkich prac w przestrzennym zakładzie umożliwia utrzymanie najwyższej jakości na wszystkich etapach produkcji. Instrumenty Firmy cechuje wyjątkowa architektura, szlachetne brzmienie, perfekcja techniki, szlachetność materiałów, dbałość o szczegóły. W tej chwili procentuje doświadczenie zdobyte przy budowie prawie 90 instrumentów. Dokładamy wszelkich starań aby instrumenty produkowane przez naszą firmę sprostały wymaganiom najsurowszych klientów. Od instrumentów konkurencji różnią się tylko ceną. Polska choć jest członkiem Unii Europejskiej ma bardzo niskie koszty pracy. Dodatkowo firma nasza ma niskie koszty własne. W biurze pracuje 2 osoby, a 15 przy produkcji. Dzięki temu organy nasze mogą być o połowę tańsze od instrumentów firm konkurencyjnych. Organy naszej firmy to najwyższej klasy instrumenty w bardzo atrakcyjnej cenie.

Długoletnia współpraca z Inwestorami pozwala nam zrozumieć problemy płynące z finansowania tak dużych przedsięwzięć. Dlatego nasza Firma stara się, aby tego rodzaju problemy nie przysłaniały radości płynącej z budowania organów i tak ustala harmonogram prac i płatności, by zawsze osiągnąć kompromis. Naszą wizytówką są organy przedstawione na stronie internetowej. We wskazanych świątyniach można znaleźć nie tylko instrumenty, lecz także informacje o ich funkcjonowaniu, pochodzące od bezpośrednich Użytkowników, którzy pozostaną na zawsze naszymi Przyjaciółmi.